Nasz sklep używa plików cookie's zapisywanych w pamięci Twojej przeglądarki. Jest to niezbędne do prawidłowej realizacji zamówień!

Opisy oznaczeń materacy

Opisy oznaczeń materacy

Jest to system połączonych ze sobą sprężyn zapewniający optymalne rozłożenie masy ciała na cały materac. W naszych materacach stosujemy wkłady bonelowe ze sprężyn o średnicy drutu 2,4mm oraz wysokości 11cm, co optymalnie wpływa na wygodę oraz żywotność materaca.Zapewnia podparcie punktowe, co powoduje że materac z takim wkładem idealnie dopasowuje się się do kształtu ciała. Materac taki działa strefowo co zapewnia doskonały komfort snu.
Dwustronny materac posiada większą żywotność niż jednostronny, a jego dodatkową zaletą jest to że w bardziej skomplikowanych modelach posiada on różne stopnie twardości w zależności od strony. Dzięki temu łatwiej dostosować go do własnych indywidualnych potrzeb.Jakość przede wszystkim! Na wszystkie nasze materace udzielamy 2-letniej gwarancji!
Materac taki jest wykonany z materiałów ograniczających wchłanianie alergenów, czyli roztoczy powodujących alergie np. na kurz. Jest to ważna informacja dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Materac taki potrafi zredukować ryzyko alergiczne do minimum.Jak sama nazwa mówi, jest to mata z łupiny orzecha kokosowego. Zwiększa ona twardość materaca, zapewnia izolacje termiczną oraz wchłania nadmierną wilgoć. Nowoczesne maty kokosowe stosowane w naszych materacach dodatkowo pokryte są cieniutką warstwą lateksu co przedłuża ich żywotność.
Został zaprojektowany tak aby zapewnić komfort każdej części ciała z osobna. Jego 7 stref twardości dostosowuje się pod naporem ciała tak aby kręgosłup zawsze zachowywał optymalną linie położenia. Materac taki jest szczególnie polecany osobom z bólami kręgosłupa, prowadzących siedzący lub zbyt aktywny tryb życia.Materiał ten charakteryzuje się wysoką puszystością, i małym stopniem odkształcenia, doskonale sprawdza się jako materiał pod wierzchnią warstwę materacy.
Dzięki swoim nacięciom pozwala na swobodną cyrkulacje powietrza, a jej różne profile naciec pozwalają na doskonałe podparcie kręgosłupa na całym jego odcinku.Jest to tzw. Pianka termoplastyczna. Posiada ona konsystencje ciasta, jej powolne powracanie do formy pierwotnej pozwala na doskonałe dopasowanie się do całego ciała. Pianka VISCO poprzez swoje właściwości nazywana jest też „pianką z pamięcią”, ponieważ po dopasowaniu się do ciała pozostaje jeszcze przez jakiś czas w tej pozycji.
Pianka HR posiada zadziwiającą sprężystość, a zarazem optymalną twardość. Zastosowana w materacu pomaga w odpowiedni sposób podtrzymać nasz kręgosłup na całym jego odcinku, przez co pomaga regenerować kręgi, stawy oraz dyski. Pamiętaj zdrowy sen to zdrowy kręgosłup!Pianka ta za pomocą swoich naciec i profili idealnie dopasowuje się do kolejnych odcinków naszego ciała. Opracowana została przez lekarzy ortopedów, zajmujących się różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa, stawów i dysków.
Surowiec tej pianki pochodzi z mleczka drzewa kauczukowego i jest całkowicie naturalny. Posiada ona doskonałą elastyczność zapewniając tym samym prawidłową pozycje kręgosłupa podczas snu.Każdy z naszych materacy posiada pokrowiec pikowany. Pokrowiec taki ma dużo lepsze właściwości klimatyzujące, i lepiej odprowadza wilgoć. W naszej ofercie można także dokupić pokrowiec z dodatkiem naturalnego aloesu. Pokrowiec taki zawiera wiele naturalnych minerałów pomagając pielęgnować naszą skórę.
Każdy z naszych materacy posiada zdejmowany pokrowiec, który można prać w prace automatycznej.System aktywnej wentylacji materaca, siatka wentylująca jest wszyta pod zamek na całej jego długości co pozwala na wymianę powietrza wewnątrz materaca.
Konstrukcja materaca pozwala na założenie go na stelaż z dowolną regulacją.